Polska oferuje wspaniałe miejsca do spędzenia krótkiego urlopu lub wydłużonego weekendu. I wcale niekoniecznie musi to być jeden z nadbałtyckich kurortów czy też jedna z popularnych górskich miejscowości. Bardzo ciekawym sposobem na poznanie naszej ojczyzny jest zwiedzanie polskich parków narodowych.

Jest ich w Polsce dwadzieścia trzy. Zwiedzanie każdego z parków narodowych może zająć od kilku do nawet kilkunastu dni, dzięki czemu poznanie ich wszystkich można rozłożyć na wiele lat i wiele weekendowych i urlopowych wyjazdów. Zwiedzanie parków narodowych w Polsce pozwoli na odwiedzenie bardzo zróżnicowanych krajobrazowo miejsc.

Podążając szlakiem polskich parków narodowych odwiedzimy najwyższe polskie góry (Tatrzański Park Narodowy), przemierzymy inne górskie pasma (m. in. Karkonoski Park Narodowy, Bieszczadzki Park Narodowy). Odwiedzimy malownicze skałki Jury Krakowski Częstochowskiej (Ojcowski Park Narodowy). Będziemy podziwiać bagna (np. w Biebrzańskim Parku Narodowym), jeziora, rozlewiska rzek (Narwiański Park Narodowy), lasy (np. Roztoczański Park Narodowy, Kampinowski Parka Narodowy, Białowieski Park Narodowy. Spotkamy rzadkich przedstawicieli flory i fauny. Będziemy mogli również skorzystać z uroków morza i plaż (Woliński Park Narodowy, Słowiński Park Narodowy).

Zwiedzanie parków narodowych w Polsce pozwoli nam dotrzeć do miejsc których nigdy nie odwiedzilibyśmy planując wojaże tylko w oparciu o przewodniki po najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych miejscach. Każdy z polskich parków narodowych to fantastyczne miejsce do spędzenia zarówno krótkiego jak i całkiem długiego urlopu w Polsce.